9 354 Kč bez DPH (11 318,34 Kč s DPH)

ks

Souprava Dr. FuelCell – autičko, kompletní sada obsahuje všechny potřebné součásti pro srozumitelnou a zábavnou formu experimentů s obnovitelnými zdroji energií. Více

Kód produktu: 21-015324Doprava a platba

Model je vybaven reverzibilním palivovým článkem. Buňky fungují jako elektrolyzér a rozkládají destilovanou vodu na kyslík a vodík. Potřebnou elektrickou energii může dodávat solární modul nebo ruční generátor. Po naplnění plynových zásobníků mohou být plyny spotřebovány palivovým článkem. Uvolněná elektrická energie uvede autíčko do pohybu. Autíčko je také možné pohánět přímo solárním panelem. 

Hlavní komponenty

  • Reversibilní palivový článek s integrovaným zásobníkem plynu: Tato komponenta je palivový článek a elektrolyzér na výrobu vodíku v jednom. Pracuje s destilovanou vodou. Vyrobený vodík se bezpečně a přímo ukládá do integrovaných plynových zásobníků.
  • Solární modul: 5-článkový fotovoltaický modul se používá pro experimenty se sluneční energií a pro získání elektrické energie pro výrobu vodíku. Praktická základna umožňuje snadnou orientaci ke zdroji světla. Modul lze snadno namontovat na podvozek autíčka a vytvořit tak solární vozidlo.
  • Měřící modul: Používá se pro měření proudu a napětí při pokročilých experimentech. Integrované spotřebiče – motor, lampa a 7 volitelných odporů –  umožňují četné experimenty se sledováním  proudu a napětí.
  • Ruční generátor: Kvalitní ruční generátor simuluje větrnou energii a slouží jako alternativa solárního panelu. Mechanická energie se používá k výrobě elektrické energie pro výrobu vodíku
  • Autíčko: Autíčko je konstruováno jak pro provoz s palivovými články, tak na solární provoz.  Přední osa je řiditelná a uzamykatelná, autíčko tak lze použít i v omezeném prostoru. 
  • Stopky
  • Vodiče